Будь-яка професійна діяльність може містити в собі ряд ризиків створення небезпечної для людей ситуації. Неправильна організація робочого процесу, помилкові дії виконавців чи технічна несправність обладнання нерідко закінчуються аварією чи навіть техногенною катастрофою. Для того, щоб уникнути потенційних людських втрат та пошкодження майна в результаті подібних непередбачуваних подій, державою вироблені спеціальні нормативні документі, які направлені на охорону праці та створення безпечних виробничих умов.
Найбільш поширеною потенційною небезпекою є вірогідність виникнення пожежі. Загоряння нерідко трапляються і в житлових господарствах, що призводить до втрат майна або до смерті мешканців. А на виробництві та в торгових, офісних чи медичних приміщеннях вогонь може мати набагато більш нищівну силу, адже там і простору більше, і вибухонебезпечні матеріали нерідко присутні, і людей перебуває більше. Тому кожен власник компанії чи підприємства на території Києва має заздалегідь оглянути асортимент сайту https://esg.kiev.ua/, де представлене професійне пожежне обладнання та індивідуальні засобі для охорони праці. І створити за допомогою такого обладнання безпечні технологічні режими та систему протипожежного захисту.
Всі заходи по недопущенню пожежі діляться на:
- Профілактику вірогідності виникнення загоряння.
- Постійний моніторинг з миттєвим фіксуванням настання пожежі.
- Заходи по локалізації та ліквідації пожежі.
Якщо говорити про перший пункт, то сюди входять як технічні, так і організаційні заходи по створенню пожежобезпечного середовища. Починають їх втілювати ще на стадіє проектування будівель та вибору матеріалів для будівництва виробничих чи офісних приміщень. Продовжують через навчання співробітників та введення режимних обмежень. Останні, наприклад, можуть забороняти паління або користування відкритим вогнем.
Щодо відслідковування ситуації з загорянням, то тут немає нічого більш ефективного, ніж протипожежні сигналізації. Такі системи дозволяють чітко зреагувати на початкову стадіє пожару, коли ще тільки но з’явився дим. А швидкість реакції є найбільш ефективним помічником пожежника.
Коли ж вогонь вже почав свою нищівну дію, то потрібно варти до рук професійні засоби пожежогасіння. Банальні вогнегасники в разі масштабних НП допомагають, але недостатньо. Треба мати під рукою більш ефективні засоби – мотопомпи, стволи, гідранти або генератори піни. Особи, які будуть здійснювати гасіння обов’язково повинні мати спеціальний захисний одяг та засоби захисту органів дихання. Все це та масу іншого захисного обладнання для різних сфер професійної діяльності може надати компанія ESG. Вона займається не тільки його поставками, а також підбором та обслуговуванням на протязі використання.