На промислове обладнання впливають різні руйнівні сили, але основна шкода машині приносить вплив вібрації. Якщо з нею не вести постійну боротьбу, механізми швидко прийдуть в непридатність. Тому що вібрація означає наявність дефекту усередині обладнання, а дефекти треба швидко усувати, інакше не уникнути незапланованого простою.
Повністю ліквідувати вібраційні явища динамічного обладнання неможливо, проте для безвідмовної роботи машини досить звести це шкідливе явище до мінімуму, що цілком можливо. Тому необхідно регулярно вібромоніторинг і віброконтроля динамічного обладнання, щоб своєчасно виявити дефекти і передбачити їх розвиток
Розглянемо їх трохи докладніше.
Вібраційний контроль.
Це обов'язковий вид контролю стану об'єкта без його зупинки. Його можна використовувати, якщо відсутні вбудовані датчики інших процесів. Він не вимагає:
• Великого обсягу вимірювальних робіт;
• Складного аналізу отриманої інформації;
• Дорогої апаратури.
На даній момент стандартизована технологія контролю тільки за рівнем (СКЗ) низькочастотної вібрації в смузі частот 10-1000Гц (2-1000Гц, 10-2000Гц), що залежить від номінальної обертальної швидкості обладнання. Робота контролюючих організацій спрощується, але для оцінки реального стану працездатності агрегату цього недостатньо. Подібний вібраційний контроль не в змозі заздалегідь виявити небезпечний розвиток дефектів підшипників.
Щоб ліквідувати цей недолік, виконується ще й контроль пікфактора високочастотних компонент вібрації. Це відношення пікового значення до СКЗ. Значення за цим параметром в діапазоні 6-10 говорить про небезпечний стан підшипників кочення.
Це дозволяє періодично контролювати обладнання, приймати агрегати після монтажу (ремонту), безперервно контролювати вібраційний рівень механізмів в перехідних режимах функціонування.
Для проведення віброконтроля можна використовувати найпростіші віброметри, які не потребують від оператора спецпідготовки. Це можуть бути віброручка BALTECH VP-3405-2 або Вібротестер BALTECH VP-3410.
Вібромоніторинг агрегатів.
Вібромоніторинг обладнання рекомендується проводити кілька разів протягом місяця. Цю операцію можна покласти на автоматизовані засоби моніторингу або довірити черговому персоналу підприємства. Але тут є проблеми.
Перша - неоднозначність зв'язку вібраційного рівня в стандартній області частот зі станом досліджуваних об'єктів. Рішення проблеми - збільшення числа контрольованих вібраційних параметрів за рахунок тих, які мають сильним зв'язком зі станом механізмів.
Друга - відсутність спецпідготовки персоналу. 2 Є виходу з ситуації.
• Використовувати повністю автоматизовані стаціонарні системи вибромониторинга, що виконують вимірювання, обробку і виведення даних на екран (друк) без участі персоналу;
• Використовувати переносні системи вибромониторинга і навчити персонал. І тут вам допоможе наш «Навчальний центр підвищення кваліфікації та підготовки фахівців« Балтех »», який проводить навчальні курси по правилам вимірювання вібрації за допомогою віброметрів і аналізаторів вібрації (віброаналізатор).
Нарешті, вібромоніторинг і віброконтроля динамічного обладнання можна довірити нашому відділу технічного сервісу (ОТС), послуги з виконує даного питання.
Звертаємо вашу увагу, що віброналадка ротаційного (динамічного) обладнання ми рекомендуємо виконувати за допомогою систем «Квант-ЛМ-Ех» (центрування валів) і приладу «ПРОТОН-II-Баланс» (балансування на місці, у власних опорах).
має статус перевіреної компанії
Це означає, що компанія надала Порталу Оголошень своє свідоцтво державної реєстрації. Актуальність цього свідоцтва перевірена по офіційній базі “Єдиного державного реєстру”. Надання свідоцтв не є обов’язковим для користувачів Порталу Оголошень. Тому відсутність перевірки в інших учасників не свідчить про їх ненадійність.