Багато фермерів ніколи не стикалися із сучасними системами паралельного водіння, але точно чули про них. І на першу думку відразу всім приходить те, що це такий самий GPS навігатор, який стоїть у авто. А чому б його не поставити на трактор та не завантажити безкоштовний додаток для навігації по полю?
Якщо набрати в пошуку запит “скачать агронавигатор для трактора” можемо побачити наявність повністю безкоштовних додатків для паралельного водіння. Отже дехто бере свій смартфон, встановлює додаток і вперед в поле! Але у 100% випадків приходить повне розчарування в точності отриманих результатів. Чому це так відбувається та що з цим робити?
Давайте почнемо зі звичайного автомобільного навігатору. Чи потрібна висока точність для навігації авто по дорозі на умовній швидкості в 40 км/год? Ні, вона не потрібна, адже 3-5 метрів відхилення ніяк не впливають на якість навігації по дорогам. Адже умовний поворот не розташований один біль іншого на відстані 50 см. Тому й точність 50 см зовсім не потрібна. А отже в автомобільному навігаторі можна зробити слабку антену, що ловить менше супутників, можна знизити навантаження на процесор, щоб не вираховувати багато супутників і дуже точні координати. Тому й мають автомобільні навігатори похибку, що інколи може досягати навіть 10 метрів.
Чи може фермер за кермом трактору погодитися з похибкою визначення координат хай навіть в 1 метр? Звичайно не може!
Давайте рахувати разом:
- пропуск в 1 метр на довжині гону в 100 метрів - це 0,01 га на одному лише гоні;
- якщо ми маємо 10 гонів, то на нашому полі ми не обприскали вже 0,1 га, тобто десятку частину.
І це ми дуже спростили розрахунки, взявши відхилення лише 1 м. В реальності в полі звичайний автомобільний навігатор буде мати похибку 3-5 метрів, а отже використання такого навігатору зовсім втрачає сенс.
Більш того, все ж таки більшість безкоштовних додатків для агронавігації мають обов’язкову умову підключення зовнішньої антени, без якої вони працювати не будуть.
Агронавігатор на телефон - отже немає в цьому сенсу?
І ось тут ми підійшли до найцікавішого. Чи можна в домашніх умовах отримати якісний агронавігатор для обробки полів? Чи можна зекономити на купівлі дорогої системи для паралельного водіння? Чи можна використовувати свій смартфон для агронавігації?
На всі ці питання є схвальна відповідь. Але мінімум, що потрібно для самостійної збірки системи - це зовнішня антена для паралельного водіння. Подібна антена забезпечує пошук супутників не лише в супутниковій системі GPS, але й в інших системах. Це дає змогу знаходити більшу кількість супутників, а отже більш точно визначати координати трактору та більш якісно визначати ці координати в складних умовах (погана погода, яри, зовнішні завади і. т.п.)
Отже, давайте розберемо як це працює:
- після придбання зовнішньої антени, її потрібно заживити від акумулятору трактора;
- далі потрібно взяти смартфон з операційною системою Android (на жаль під інші операційни системи немає доступних безкоштовних додатків для агронавігації);
- встановлюємо на смартфон один, із безкоштовних додатків для агронавігації (наприклад додаток АСН Агро);
- з'єднуємо смартфон із зовнішньої антеною за протоколом Bluetooth;
- вказуємо в додатку нашу з’єднану зовнішню антену і можна працювати.
Як бачите, ваш смартфон на базі операційної системи Android цілком може стати вам у пригоді для агронавігації. Для більш зручного користування, варто ще придбати зручне кріплення смартфону в кабіні трактору (наприклад на лобове скло), а також зарядка від прикурювача (адже акумулятор смартфону може сісти в найбільш незручний момент). Таким чином ви отримали майже повноцінну сучасну систему для паралельного водіння, з використанням безкоштовного додатку для агронавігації та власного смартфону.
Залишається лише вибрати правильну антену та не потрапити на гаражного виробника неякісної продукції. Тому вибирайте антени у перевіреного на надійного дистриб’ютора - в інтернет магазині AgroNavigator.com.ua та будьте впевнені у якості не лише самих антен, але й сервісу.